Odhrdzovanie kovov

Ponúkame technológie odhrdzovania silne zoxidovaných povrchov malých predmetov z uhlíkovej ocele, liatiny, hliníka a zliatin hliníka.

Taktiež ponúkame technológiu pasivácie hrdze fyzikálnym spôsobom prakticky akejkoľvek hrúbky (aj u predmetov bez jadra z kovu). Konzervant je  zdravotne neškodný, ekologický, bez farby a zápachu. Výsledný povrch je hodvábne matný, hydrofóbny, zdravotne neškodný s predpokladanou životnosťou (pri vhodných podmienkach, bez údržby) niekoľko desiatok rokov.


Oceľ a liatina

Ponúkame technológiu odhrdzovania silne skorodovanej uhlíkovej ocele a liatiny založenú na chemickom alebo elektrolytickom procese.

Proces je prispôsobený materiálu, typu korózie, hrúbky koróznej vrstvy, požadovaného povrchu a ďalších faktorov, pričom je priebežne upravovaný na základe aktuálneho stavu predmetu. Povrch odhrdzených predmetov je samozrejeme možné povrchovo upravovať chemicky ako aj náterovými hmotami.

Ukážka možností ponúkanej technológie:Odhrdzovanie ocele


Hliník

Ponúkame chemickú úpravu povrchu silne zoxidovaného hliníka.

Pri tejto technológii nie sú použité žiadne chemikálie ktoré by poškodzovani hliník, tak ako je to pri bežne používanej technológii úpravy v roztoku hydroxidu sodného. Upravovaný predmet si zachová všetok čistý kov, procesom sa odstránia iba korózne splodiny.

Ukážka možností ponúkanej technológie:

Odhrdzovanie hliníka